دانش فنی تولید ماده ضدسرطانی تاکسول در گلستان/ طرح منطقه آزاد اینچه‌برون دوباره در مجلس ارائه می‌شود

استاندار گلستان گفت: با مشارکت جهاد دانشگاهی دانش فنی تولید ماده ضد سرطانی تاکسول به استان گلستان وارد می‌شود.

حسن صادقلو در مراسم افتتاح کارخانه سنتز و ویتامین  E اظهار داشت: با توجه به وجود ذخیره‌گاه درخت با ارزش سرخدار در استان گلستان و ماده تاکسول که ماده ضد سرطانی است باید دانش فنی آن هم در استان گلستان وجود داشته باشد.

وی افزود: جهاد دانشگاهی موافقت کرده که دانش فنی آن را به گلستان وارد کند تا زمینه تولید انبوه این داروی با ارزش فراهم شود.

استاندار گلستان تصریح کرد: برخی از ظرفیت‌های علمی که به دانش فنی رسیده است در عرصه مطالعات کشور قرار گرفته است تا شرایط فنی آن‌ها فراهم شود و برای این منظور ماده ضد سرطانی تاکسول که در حال حاضر در استان اصفهان تولید می‌شود را به گلستان وارد می‌‎کنیم که دانش را به تولید برسانیم.

وی اظهار کرد: برای کمک به بخش تولید در حال رایزنی هستیم که بنگاه‌های تولیدی به چرخه تولید برگردانده شوند و تاکنون نیمی از تقاضاهای این بنگاه‌ها به بانک‌ها معرفی شدند و بانک‌ها قول داده‌اند تا کمتر از یک ماه آینده تسهیلات را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

صادقلو تاکید کرد: برای رفع مشکل دیگر بنگاه‌های اقتصادی که دریافت و صدور پروانه  است با مشارکت بخش صنعت زمان صدور به کمتر از 2 ماه رسیده است و با کاهش زمان مراحل صدور پروانه بهره‌برداری کار تولید به چرخه نزدیک‌تر می‌شود.

استاندار گلستان همچنین با اشاره به طرح منطقه آزاد اینچه‌برون افزود: دولت دوباره طرح منطقه آزاد اینچه‌برون را به مجلس می‌برد تا با تصویب آن زمینه توسعه اقتصادی استان گلستان را فراهم کند.

وی اظهار داشت: با تائید هیئت دولت لایحه منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی اینچه‌برون گلستان با قید دو فوریت در روزهای آینده دوباره در صحن مجلس مطرح می‌شود.

صادقلو تصریح کرد: امیدواریم در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، بتوانیم با تصویب منطقه آزاد و آغاز عملیات اجرایی آن گامی موثر در مسیر توسعه استان برداریم.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *