بیش از ۳۰۰ هزار کارت ملی هوشمند در استان گلستان صادر می‌شود

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان گفت: تا پایان امسال بیش از ۳۰۰ هزار کارت ملی هوشمند برای متقاضیان در استان گلستان صادر می‌شود.

139209021201384481592744

حسن وفایی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: کارت‌های ملی هوشمند تا 3 سال آینده به همه متقاضیان در استان گلستان تحویل داده می‌شود.

وی افزود: از اردیبهشت امسال بیش از 400 هزار نفر متقاضی دریافت کارت ملی هوشمند بوده‌اند که از این تعداد بیش از یک‌صد هزار کارت را به متقاضیان تحویل داده‌ایم و قرار است تا پایان امسال 300 هزار کارت هوشمند دیگر را تحویل دهیم.

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان تصریح کرد: هزینه صدور این کارت‌های ملی هوشمند 30 هزار تومان است که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت ثبت احوال کشور برای ثبت نام اقدام کنند.

وفایی بابیان این که جمعیت کنونی استان گلستان براساس آمار ثبت شده تا 3 ماهه نخست امسال یک میلیون 928 هزار نفر است، افزود: در میزان مرگ میر 7.7 درصد و در میزان تولد نیز 7.4 دهم درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی با ابراز ناخرسندی از افزایش میزان طلاق و کاهش میزان  1.1 درصدی ازدواج در جامعه استان گلستان، خواستار آسیب‌شناسی در این بخش‌ها شد.

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد بیشترین علت مرگ و میر در گلستان بیماری‌های قلبی و عروقی به تعداد 689 نفر، علائم و حالات غیرطبیعی به تعداد 413نفر، سرطان‌ها به تعداد226 نفر، حوادث غیرعمدی به تعداد 155نفر و بیماری های تنفسی به تعداد 131 نفر بوده است.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *